Chronológia prípadu

2018

Maďarská okresná prokuratúra zastavila trestné stíhanie Hedvigy Žákovej – Malinovej. „Na základe údajov a prostriedkov dokazovania nemožno konštatovať, že Hedvigu Malinovú Žákovú nenapadli. Z toho vyplýva, že nemohla ani krivo svedčiť“, uviedla prokuratúra. Pokračovanie stíhania by podľa nej neprinieslo výsledok. (Trend)

2016

Maďarský najvyšší súd rozhodol, že od slovenskej strany prevezme prípad Hedvigy Žákovej – Malinovej. Súd ho pridelil príslušnej maďarskej prokuratúre. (Trend)
Minister spravodlivosti Tomáš Borec súhlasil s tým, aby bolo trestné stíhanie Hedvigy za krivú výpoveď odovzdané maďarským štátnym orgánom. (SME)
Hedviga, od roku 2013 občianka Maďarska, požiadala Okresný súd Nitra o to, aby jej prípad prevzali maďarské orgány činné v trestnom konaní. O jej žiadosti bude rozhodovať Ministerstvo spravodlivosti. (Aktuality.sk)

2015

Okresný súd Nitra vytýčil prvé pojednávanie, na ktorom chce Hedvigu Žákovú Malinovú súdiť z údajnej krivej výpovede. Hedviga sa má pred súd postaviť 9 rokov po útoku. (SME)
Obžaloba Hedvigy Žákovej-Malinovej ide naspäť na nitriansky Okresný súd. Rozhodnute prvostupňového súdu, ktorý obžalobu odmietol, zrušil Krajský súd Nitra. (SME).

2014

„Nemyslím si, že je to koniec prípadu. V tejto veci už boli konštatované zásadnejšie porušovania zákona a nemalo to vplyv na postup Generálnej prokuratúry“, komentoval rozhodnutie súdu pre .týždeň Hedvigin advokát Roman Kvasnica. "Táto kauza sa nedá len tak ukončiť bez toho, že budú označení tí, ktorí za ňou stoja", dodal.
Generálna prokuratúra s nitrianskym Okresným súdom nesúhlasí. Rozhodnutie považuje za "nezákonné a účelové". Podala voči nemu sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Krajský súd Nitra.
Nitriansky Okresný súd odmietol obžalobu Hedvigy Žákovej-Malinovej. Generálna prokuratúra podľa sudkyne porušila Hedvigine právo na obhajobu a spravodlivý proces. Nezabezpečila preklad obžaloby a iných dokumentov do maďarčiny, hoci o to Hedviga ako občan Maďarska žiadala. Súd vrátil prokuratúre obžalobu naspäť.
Hedviga Malinová-Žáková chce spis o svojom prípade v maďarčine. Uviedla to Okresnému súdu Nitra, ktorý prípad rieši. Hedviga prijala v roku 2013 maďarské štátne občianstvo. Tlmočníka žiada aj pre pojednávanie, ktoré s ňou má prebehnúť. Informoval o tom ProjektN.
Námestník generálneho prokurátora Peter Šufliarsky pre televíziu TA3 povedal, že prokuratúra má očitého svedka, ktorý prípad Hedvigy Malinovej Žákovej v inkriminovaný deň videl. Advokát Hedvigy to označil za „vytváranie mediálneho tlaku na súd“.
Na Župné námestie prišlo Hedvigu podporiť vyše 500 ľudí. Medzi nimi novinári Eugen Korda a Marie Vrabcová, zástupca Helsinského výboru pre ľudské práva a kancelárie ombudsmanky. Demonštráciu s názvom „Dnes Hedviga, zajtra ty!“ organizoval Okrúhly stôl Maďarov na Slovensku.
Ak by bola Hedviga odsúdená, novozvolený prezident Andrej Kiska jej udelí milosť. Povedal to v rozhovore pre televíziu Markíza.
Generálna prokuratúra obžalovala Hedvigu po siedmych rokoch stíhania. Viní ju z krivej výpovede a krivej prísahy. O obžalobe bude rozhodovať Okresný súd Nitra.

2013

Ortopéd Boris Lisánsky považuje Hedvigin popis útoku za „nepravdepodobný a vykonštruovaný.“ Uviedol to v najnovšom – už treťom – znaleckom posudku. Jediné zranenie, ktoré podľa neho utrpela, je zranenie pery. Názor lekárov, ktorí na Hedvige po útoku videli rozsiahlejšie zranenia, označil za „logicky správne a korektne vyhodnotené nesprávne predpoklady, založené predovšetkým na subjektívnych tvrdeniach pacientky.“
Hedviga Malinová – Žáková prijala maďarské občianstvo. Zo Slovenska plánuje odísť. Chce ochrániť deti pred policajným obťažovaním.
Hedviga Malinová-Žáková sa v Bratislave dostavila k psychiatrom. Znalci ju však odmietli vyšetriť, pretože uviedla, že sa cíti pod nátlakom.
Generálny prokurátor Jaromír Čižnár vyhlásil, že prípad Hedvigy Malinovej plánujú uzavrieť do konca roka. Konanie je podľa neho neprimerane dlhé.
Podľa právnika, lekára a blogera Petra Kováča zaplatila Generálna prokuratúra za Labašov posudok Lekárskej fakulte vyše 5000 eur. Kováč si odpoveď vyžiadal cez infozákon.
Generálna prokuratúra po dvoch rokoch zistila, že posudok dekana Petra Labaša je zlý. „Konštatujem absenciu dostatočného popisu postupu spracovania znaleckého posudku vo vzťahu k prijatým záverom“, uviedla v uznesení. Objednala si preto nového znalca – ortopéda Borisa Lisánskeho.
Psychiatrička Mária Haštová upozorňuje Generálnu prokuratúru, že ďalšie vyšetrovanie môže Hedvige zdravotne poškodiť.
Generálna prokuratúra zistila, že od psychiatrov potrebuje vedieť ešte viac. Rozšírila preto okruh otázok, na ktoré majú odpovedať. Pýta sa ich, Hedviga trpela duševnou poruchou predtým, než ‚mala byť‘ napadnutá.
Britský psychiater Timothy Lambert publikoval o prípade Hedvigy Malinovej článok v Britskom Medicínskom žurnále, odbornom časopise lekárov. Kauzu označil za „zneužitie psychiatrie“.
Prokurátor Jaroslav Kozolka, ktorý riešil prípad Hedvigy Malinovej, bol podľa denníka SME agentom komunistickej vojenskej kontrarozviedky.
Helsinský výbor pre ľudské vyzval Generálnu prokuratúru, aby zastavila trestné stíhanie Hedvigy Malinovej.
Kauzu Hedvigy Malinovej preskúmali psychiatri z piatich európskych krajín. Vydali stanovisko, v ktorom jej ďalšie vyšetrovanie v rámci trestného konania označili za „neodôvodniteľné a neetické“ zo zdravotného hľadiska. V prípade vidia „vážne indície zneužitia psychiatrie.“
Psychiater Jozef Hašto považuje ďalšie vyšetrovanie Hedvigy súdnymi znalcami za hrozbu pre jej zdravie.

2012

Po Okresnom súde odmietol aj nitriansky Krajský súd, aby bola Hedviga pozorovaná v ústave. Súd tvrdí, že to je možné „len v krajnom prípade, keď zlyhali všetky ostatné možnosti“. Taký prípad podľa sudcu nenastal, keďže prokuratúra nevyužila poriadkové opatrenia.
Okresný súd Nitra odmietol poslať Hedvigu do ústavu. Podľa sudcu je to predčasné.
Psychiatrická spoločnosť Slovenskej lekárnickej spoločnosti nepovažuje za rozumné, aby bola Hedviga Malinová pozorovaná v ústave. Tvrdí, že vyšetrovateľ ju mal skúmať čo najskôr po útoku.
Minister vnútra Róbert Kaliňák uviedol, že rozhodnutie vlády Ivety Radičovej uzavrieť s Hedvigou Malinovou zmier na Európskom súde pre ľudské práva považuje za „neadekvátne a škandalózne“.
Psychiatri Miroslav Čerňan a Elena Mokrášová navrhujú zavrieť Hedvigu do ústavu. Tvrdia, že ju tam potrebujú pozorovať, aby mohli dokončiť znalecký posudok.
Psychiater Jozef Hašto poslal ľuďom, ktorí by sa podľa neho mali zaujímať o kauzu Hedvigy, publikáciu, v ktorej zhŕňa svoje poznatky k tomuto prípadu. V sprievodnom liste ku knihám Hašto tvrdí, že prípad spochybňuje Slovensko ako právny štát. Haštom list dostali aj Róbert Kaliňák, Erik Tomáš, Dobroslav Trnka, Tomáš Borec a Miroslav Lajčák.
Generálna prokuratúra chce 6 rokov po útoku posudok aj od psychológa. Pýta sa aj na to, či Hedviga Malinová mala v auguste 2006 „motiváciu k skresľovaniu skutočnosti“.
Generálna prokuratúra poverila znalcov Miroslava Čerňana a Elenu Mokrášovú, aby preskúmali duševný stav Hedvigy Malinovej 6 rokov po útoku. Vyšetrenie na podnet prokuratúry nariadil súd.
V súlade s rozhodnutím ESĽP vydala vláda vyhlásenie, v ktorom pripúšťa, že v prípade Hedvigy Malinovej sú okolnosti, ktoré vyvolávajú pochybnosti ohľadom rešpektovania jej základných ľudských práv a slobôd.
Na Generálnej prokuratúre vypovedal psychiater Jozef Hašto. Pred prokurátorom zhrnul diagnózu, ktorú Hedvige stanovil ako jej ošetrujúci psychoterapeut. Ako Hašto vo svojej výpovedi uvádza, počas 47ich sedení s pacientkou dospel k istote, že táto je dôveryhodnou osobou, ktorá o svojich skúsenostiach a prežitých udalostiach hovorí pravdu.
V pozícii svedka vypovedal na Generálnej prokuratúre psychiater Lászlo S., ktorý Hedvigu ošetroval pár dní po útoku. Pred prokurátorom okrem iného uviedol, že počas liečenia nenadobudol podozrenie, ktoré by Hedvigu diskvalifikovalo ako klamárku.

2011

Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu schválil dohodu o zmieri medzi Hedvigou Malinovou a Vládou SR. Zároveň vyškrtol sťažnosť zo zoznamu prípadov.
Generálna prokuratúra začala s vypočúvaním znalca Petra Labaša, autora lekárskeho posudku k prípadu Hedvigy Malinovej.
Námestník generálneho prokurátora Dobroslav Trnka označil pre aktuálne.sk rozhodnutie vlády za nesprávne a predčasné. Podľa neho mala vláda počkať na ukončenie vyšetrovania.
Ministri vlády Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) odhlasovali dohodu o zmieri s Hedvigou Malinovou v konaní pred Európskym súdom pre ľudské práva. Jej súčasťou je oficiálne komuniké Úradu vlády, v ktorom Slovenská republika vysloví poľutovanie nad Hedviginým prípadom.
Hedvigin advokát Roman Kvasnica podal námietku zaujatosti voči celému vedeniu Generálnej prokuratúry.
Denník Új Szó uviedol, že Hedviga Malinová podala na Róberta Kaliňáka žalobu za utŕhanie na cti. Dôvodom majú byť Kaliňákove vyjadrenia v denníku SME, kde Hedvigu označil za klamárku.
Advokát Roman Kvasnica oznámil, že Hedviga poruchou zrážanlivosti krvi netrpí. Absolvovala bežné vyšetrenia, ktoré potvrdili, že krv má v poriadku.
Bývalý minister vnútra a poslanec za stranu SMER-SD Róbert Kaliňák označil v rozhovore pre denník SME Hedvigu za patologickú klamárku, v prospech ktorej neexistuje ani jeden dôkaz.
Dekan LF UK Peter Labaš vypracoval doplnenie pôvodného znaleckého posudku. Okrem iného v ňom tvrdí, že modriny na Hedviginých stehnách môžu byť dôsledkom poruchy zrážanlivosti krvi.

2010

Novinárka denníka Új Szó a týždenníka Vásarnap Marie Vrabcová napísala o kauze knihu. Kniha s názvom „Hedviga“ vyšla vo vydavateľstve Loar a je výpoveďou troch hlavných protagonistov tohto prípadu: Hedvigy Malinovej, advokáta Romana Kvasnicu a psychiatra Jozefa Hašta.
Novinárka denníka Új Szó a týždenníka Vásarnap Marie Vrabcová napísala o kauze knihu. Kniha s názvom „Hedviga“ vyšla vo vydavateľstve Loar a je výpoveďou troch hlavných protagonistov tohto prípadu: Hedvigy Malinovej, advokáta Romana Kvasnicu a psychiatra Jozefa Hašta.
Polovica opýtaných respondentov je nespokojných s priebehom vyšetrovania prípadu Hedvigy Malinovej. Vyplýva to z prieskumu Inštitútu pre verejné otázky. Spokojnosť s prácou vyšetrovateľov vyjadrilo 21% opýtaných. Zvyšok sa o kauzu nezaujíma alebo sa k nej nevie vyjadriť.
Generálny prokurátor Dobroslav Trnka označil pred parlamentným Výborom pre ľudské práva a národnostné menšiny kauzu Hedvigy Malinovej za banálnu. Trnka tvrdil, že na takúto kauzu bola urobená nadpráca.
Hedvigin advokát Roman Kvasnica a redaktorka denníka Új Szó Márie Vrabcová, ktorá sa prípadom zbitej študentky dlhodobo zaoberá, dostali výhražné telefonáty a emaily so znením „Dajte si pozor!“.
Ako informovali Hospodárske noviny, predbežné výsledky kontroly Ministerstva vnútra k prípadu Hedvigy Malinovej odhalili pochybenia polície vo vedení vyšetrovacieho spisu.
Generálny prokurátor Dobroslav Trnka vyhlásil, že prokuratúra za naťahovanie kauzy nemôže. Čaká na znalecký posudok dekana Labaša.
Minister vnútra Daniel Lipšic oznámil, že dá kauzu Hedvigy Malinovej preveriť inšpekcii ministerstva vnútra.
V reakcii na otvorený list obvinilo Ministerstvo vnútra Jozefa Hašta z klamstva. Tým malo byť psychiatrovo tvrdenie, že prípad Hedvigy Malinovej nebol právoplatne uzavretý.
Hedvigin psychiater Jozef Hašto napísal ministrovi vnútra Róbertovi Kaliňákovi otvorený list. Uvádza v ňom, že Hedviga je dôveryhodná osoba a o svojom napadnutí hovorí pravdu. Minister Kaliňák má podľa Hašta dostatok príležitostí získať informácie, z ktorých by mu bolo jasné, že Hedviga neklame.

2009

Občianski aktivisti Ondrej Dostál, Egon Gál, Martin Mojžiš a Peter Zajac podali na Generálnu prokuratúru petíciu, v ktorej žiadajú preskúmanie znaleckého posudku dekana Labaša.
Generálna prokuratúra požiadala znalca Petra Labaša o doplnenie jeho lekárskeho posudku.
Rádiológ Daniel Peterský denníku SME potvrdil, že Hedvige nebolo v deň útoku urobené celotelové CT vyšetrenie. Keďže bola zo snímania vynechaná oblasť tváre, nedajú sa vylúčiť zranenia popisované ošetrujúcimi lekármi. Na celotelové CT sa odvolával Labaš v znaleckom posudku. Dekan v ňom tvrdí, že Hedviga opuch tváre nemala.
Spravodajský portál aktuálne.sk uviedol, že najmenej deviati lekári podieľajúci sa na Labašovom posudku nemali zložený znalecký sľub. Podľa Romana Kvasnicu nemôže byť takýto posudok použitý v trestnom konaní.
Ako tretí lekár spochybnil znalecký posudok dekana Labaša chirurg Luděk Vrtík. Vrtík vydal čestné prehlásenie v ktorom tvrdí, že sa na zhotovení posudku nijako nepodieľal.
Posudok dekana Labaša spochybnili dvaja v ňom spomínaní lekári. Stomatochirurg Peter Stanko pre denník SME nevylúčil ako príčinu poranenia spodnej pery facku ani pád na zem. Psychiatrička Viera Kořínková žiadala Labaša o vyškrtnutie z posudku. Ako uviedla, Labašovi radila iba všeobecne, neposudzovala konkrétny prípad.
K Hedviginým zraneniam bol vypracovaný tretí znalecký posudok. Podľa neho nemala Hedviga po útoku opuchnutý nos, otras mozgu ani zranenia brucha. Poranenie dolnej pery malo vzniknúť ešte pred útokom, pravdepodobne pohryznutím bez vonkajšieho násilia. Pod posudkom je podpísaný dekan Lekárskej fakulty Univerzity Komenského Peter Labaš. Spolupracovať na ňom malo dvanásť ďalších lekárov.
Na Generálnej prokuratúre bol vypočutý bývalý vyšetrovateľ prípadu Peter Horák. Mal objasniť nesúlad medzi videonahrávkou a písomným záznamom výsluchu Hedvigy Malinovej. Horák tento rozpor nevysvetlil, podľa advokáta Romana Kvasnicu si naň nepamätal.
Hedvigin advokát Roman Kvasnica spochybnil výsledky detektoru lži, ktorému sa v decembri 2008 podrobili podozriví Róbert B. a Marcel G. Podľa prokuratúry obaja podozriví skúškou na detektore prešli a Hedvigu nenapadli. Kvasnica namietal zlé koncipovanie otázok.
Generálny prokurátor Dobroslav Trnka uviedol, že v kauze boli vykonané všetky naplánované úkony a čaká sa iba na posudky lekárov.

2008

Denník Plus jeden deň priniesol informáciu, podľa ktorej mali zamestnankyne banky, v ktorej mala Hedviga v čase útoku účet, počas výsluchu potvrdiť zablokovanie jej bankomatovej karty.
Advokát Roman Kvasnica Generálnej prokuratúre oznámil, že Hedviga Malinová je ochotná podrobiť sa testovaniu na detektore lži. Odmieta ho však absolvovať na Slovensku, pretože slovenským orgánom nedôveruje.
Kriminalisti policajného zboru vypracovali znalecký posudok, v ktorom porovnávali písmo na obálke a blúzke. Hedviga je podľa nich pravdepodobnou pisateľkou skúmaných nápisov. Ako možných pisateľov však písmoznalci nevedeli vylúčiť ani Roberta B. a Marcela G., osoby podobné identikitom.
Námestník generálneho prokurátora Ctibor Košťál pre agentúru SITA vyhlásil, že Generálna prokuratúra plánuje prípad Hedvigy Malinovej uzavrieť do augusta 2008.
Na Generálnej prokuratúre SR vypovedal Marcel G, druhý údajný útočník na Hedvigu. Na otázku, či pozná aj ďalšieho muža z identikitov, Romana B., odpovedal, že sa nepoznajú, ale z videnia vie, o koho ide.
Generálny prokurátor povedal, že nevie, kedy bude vyšetrovanie prípadu prepadnutia Hedvigy Malinovej a jej údajne krivej výpovede ukončené. V súčasnosti podľa neho prebiehajú výsluchy súdnych znalcov, ktorí sa podieľali na vypracovaní znaleckých posudkov písma a DNA stôp na známke resp. lepiacej časti obálky, v ktorej boli Hedvige Malinovej krátko po prepadnutí doručené jej doklady. (SME)
Na Generálnej prokuratúre SR vypovedal ďalší svedok v kauze Hedvigy Malinovej. Ide o Petra Korčeka, ktorý bol v minulosti údajne príslušníkom Slovenskej informačnej služby (SIS) a podal na študentku ešte v roku 2006 trestné oznámenie. Na jeho základe sa začalo voči nej trestné stíhanie za krivú výpoveď. (TASR)

2007

Na verejnosť preniklo video z výsluchu Hedvigy Malinovej. Podľa advokáta Kvasnicu nie je obrazovo-zvukový záznam identický s obsahom zápisnice. Niektoré časti výsluchu neboli nahrávané, pokyn vyšetrovateľa na vypnutie kamery je zjavný aj z pásky.
Na Generálnej prokuratúre opäť vypovedal údajný útočník, ktorý mal napadnúť Hedvigu Malinovú. Mladík spolu s komplicmi tiež čelí obvineniu za útok na skupinu ľudí pred nitrianskym Starým divadlom. Podľa médií sa podobá na jeden z identikitov, ktorý zverejnila polícia na základe opisu Malinovej krátko po údajnom útoku.
Na Generálnej prokuratúre SR vypovedali ďalší svedkovia. Bol medzi nimi aj mladistvý Róbert K., ktorého svedok označil za útočníka.
Svedok útoku na Hedvigu Malinovú počas výsluchu na Generálnej prokuratúre SR potvrdil skutočnosti, ktoré uviedol médiám. Hedvigin advokát Roman Kvasnica po jeho výsluchu informoval, že svedok bol v súvislosti s výpoveďou fyzicky napadnutý. Detaily útoku neobjasnil.
Hedvigin advokát mohol prvýkrát nahliadnuť do vyšetrovacieho spisu. Prokurátor zároveň Romanovi Kvasnicovi prisľúbil, že si bude môcť pozrieť video z výsluchu Malinovej, ktorý sa uskutočnil 9. septembra 2006. (aktualne.sk)
Dobroslav Trnka vyčlenil päťčlenný tím ľudí, ktorý sa má zaoberať iba prípadom Hedvigy Malinovej. Do tímu bol zaradený aj Jaroslav Plunár z finančnej polície, ktorý kedysi vyšetroval Vladimíra Mečiara.
Generálny prokurátor Dobroslav Trnka pripustil, že polícia aj prokuratúra pochybili. Podľa neho sa nevykonali všetky potrebné dôkazy - napríklad pri vypočúvaní lekára a pri znaleckom posudku.
Generálny prokurátor Dobroslav Trnka si znovu vyžiadal vyšetrovací spis a oznámil, že preverí, či polícia alebo prokuratúra pri vedení trestného stíhania nepochybili. Zároveň rozhodol, že polícia vypočuje svedka, ktorý 20. júna 2007 pre slovenské médiá poskytol vyjadrenie, že útok na Hedvigu Malinovú sa skutočne stal.
Premiér Fico v reakcii na Šátekovo trestné oznámenie vyhlásil, že prípad údajného napadnutia Malinovej mal vyústiť do pádu jeho vlády.
Spravodajský server TNky.sk uviedol, že bývalý riaditeľ Úradu boja proti korupcii Jozef Šátek podal trestné oznámenia na premiéra Fica, ministra vnútra Kaliňáka a policajného prezidenta Packu. Podľa neho zneužili právomoc verejného činiteľa, keď nahliadli do vyšetrovacieho spisu prípadu a zverejnili z neho informácie.
Prokuratúra oznámila, že zamietla sťažnosť Hedvigy Malinovej proti obvineniu z krivej prísahy a výpovede.
Policajný prezident Packa v rozhovore pre aktuálne.sk pripustil, že Hedvigu Malinovú zbili, aj keď nie tak, ako to sama opísala. Podľa expertov na trestné právo mala polícia v takom prípade pokračovať vo vyšetrovaní údajného útoku na študentku a preveriť všetky možné verzie.
Nový svedok, ktorý poskytol vyjadrenie pre slovenské médiá, podal vysvetlenie na polícii. Nebol však vypočutý ako svedok.
Televízia TA3 odvysielala výpoveď muža, ktorý tvrdil, že Malinovú naozaj prepadli a pozná aj údajného útočníka. Advokát Hedvigy polícii zaslal fax, že chce byť prítomný pri výsluchu svedka.
Prezident Ivan Gašparovič kritizoval SMK a niektorých predstaviteľov Maďarska za spochybňovanie vyšetrovania prípadu Malinovej. Podľa prezidenta to môže mať negatívny dopad na postavenie Slovenska v zahraničí.
Advokát Kvasnica oznámil, že Ústavný súd SR odmietol sťažnosť Hedvigy Malinovej pre porušenie jej ľudských práv ako predčasnú, pretože ešte nevyčerpala všetky dostupné právne prostriedky.
Predseda SNS Ján Slota vyhlásil, že údajný útok na Malinovú bol umelo zinscenovaný a mal za cieľ vyvolať v zahraničí dojem, že sa na Slovensku prenasledujú menšiny.
Advokát študentky Roman Kvasnica podal sťažnosť proti vzneseniu obvinenia voči jeho klientke z krivej výpovede a prísahy.
Polícia obvinila Hedvigu Malinovú z krivej výpovede a krivej prísahy.
Muž, ktorý podal trestné oznámenie na Malinovú, spáchal samovraždu.

2006

Na Ústavný súd prišla Malinovej sťažnosť pre porušenie ľudských práv pri postupe polície a prokuratúry vo vyšetrovaní trestného činu lúpeže.
Hedviga Malinová sa v zahraničí podrobila testu na detektore lži. Spolu odpovedala na päť otázok. Skúšajúci sa jej okrem iného pýtal, či si príbeh s napadnutím vymyslela. Výsledkom testovania bol záver, že Hedviga na otázky odpovedala pravdivo.
Do bytu Hedvigy a jej priateľa Petra Žáka vtrhli v noci neznámi páchatelia, ktorí povyťahovali zásuvky a nechali pootvorené vchodové dvere. Pri ceste na univerzitu Hedvigu zaskočila pani sediaca v autobuse, ktorá držala v rukách fotografie z rozhádzaného bytu. Hedviga chcela zavolať priateľovi Petrovi, jej telefón však bez zjavnej príčiny nefungoval.
Polícia dostala trestné oznámenie voči Hedvige Malinovej pre podozrenie z krivej výpovede.
Nitrianska okresná prokuratúra zamietla sťažnosť Malinovej proti zastaveniu trestného stíhania.
Nový advokát Hedvigy Malinovej Roman Kvasnica podal sťažnosť proti zastaveniu trestného stíhania.
Poslanec opozičnej SMK a advokát Gábor Gál prestal právne zastupovať Hedvigu Malinovú.
Hedviga Malinová usporiadala tlačovú konferenciu, na ktorej zverejnila informácie o tom, že na ňu polícia počas vyšetrovania vyvíjala nátlak a nútila ju priznať sa, že si útok vymyslela. Minister vnútra Robert Kaliňák a policajný prezident Ján Packa zorganizovali v reakcii na jej vyhlásenie tlačovú konferenciu, na ktorej zverejnili podrobnosti z vyšetrovacieho spisu.
Minister vnútra Robert Kaliňák a premiér Robert Fico zorganizovali tlačovú besedu, na ktorej poskytli médiám informácie o vyšetrovaní. Mnohé z nich preukazáteľne nemajú oporu vo vyšetrovacom spise a nezakladajú sa na pravde.
Polícia zastavila trestné stíhanie, pretože: „je nepochybné, že sa skutok nestal“. Odôvodnila to tým, že z mobilného telefónu, ani na mobilný telefón poškodenej nebol v deň útoku zaznamenaný žiadny hovor, podľa znaleckého posudku vraj Hedviga Malinová neutrpela zranenia, ktoré pôvodne diagnostikovali lekári, písmo na blúzke údajne vykazovalo spoločné znaky s písmom Hedvigy Malinovej. Uznesenie nebolo právoplatné, keďže poškodená sa mohla proti nemu v zákonnej lehote odvolať.
Polícia pod zámienkou identifikácie podozrivých mužov priviezla Hedvigu na výsluch, ktorý trval vyše 5 hodín.
Polícia zverejnila podobizne (identikity) údajných páchateľov.
Polícia začala trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže proti neznámym páchateľom, ktorí mali v ten deň v Nitre prepadnúť, zbiť do bezvedomia a okradnúť Hedvigu Malinovú po tom, ako cestou na fakultu hovorila po maďarsky. Počas útoku jej údajne napísali na blúzku protimaďarské nápisy.